0903 664 014
peter@sorger.sk
Po - Pia 8:00 - 15:30

Ako sa dá zarobiť cez internet

Keď som ešte nevedel pracovať s internetom, tak vždy som obdivoval tých, ktorí vedeli zarobiť peniaze cez internet. Ja som manuálne makal a  nerozumel som tomu, že ako sa dá zarobiť tam, kde sú iba informácie.

Každý raz začínal

Ak ste ako väčšina hľadajúcich, ktorí chcú rýchlo zbohatnúť, tak vás asi sklamem. Ja nemám rád návody na internete, ako rýchlo zbohatnúť. Väčšinou sú to nejaké bezcenné informácie od mladých chlapcov, čo trochu vedia robiť s internetom, alebo tých, čo si o sebe myslia, že môžu učiť druchých, ako zarábať a pritom majú sami so sebou problém prežiť. Tak píšu táraniny, kde sa točíte dookola. Žiadne presné návody.

Väčšina tých, ktorí nič nemajú, alebo nič nedosiahli, si myslí, že stačí iba „niečo porobiť“ a budú mať peniaze a ak to nejde hneď, tak sú sklamaní a končia.

Veľa tých, čo sú dnes úspešní, narobili veľa chybných krokov, začínali proste ťažko. Takisto ich to stálo veľa úsilia. Museli pripraviť obsah web stránky, zamýšľať sa, ako preraziť, ako zaujať. Venovali proste tomu naozaj dosť času. Nedá sa to preskočiť!

Ak chcete reálne začať, tak proste musíte ísť krok za krokom. Ak ich budete robiť správne, tak časom môžete začať naozaj zarábať na internete. Nechcite dosiahnuť niečo za pár týždňov, na čom niekto tvrdo pracuje niekoľko rokov!

Buďte trpezlivý. Môj obľúbený výrok je: Trpezlivosť a čas zmôžu viac, ako sila a vášeň. (Og Mandino)

Aké sú možnosti zarábania cez internet?

Ak máte vlastnú web stránku:

1. E-shop – predaj produktov:
Predaj rôznych druhov tovaru, ako napríklad elektroniku, oblečenie a pod.

2. Predaj služieb:
Ponuka služieb, ako napríklad masáže, stravovanie a pod.

3. Predaj informácií, infopodnikanie, videomarketing:
To znamená, že natočíte video, článok, audio (alebo celú sériu) o tom, ako sa niečo robí, v podstate návod. Napríklad učíte ako sa ľahko učí, ako správne zatepliť dom, ako si nájsť partnera a pod. A toto jednoducho predávate.

4. Ponúkate reklamu na svojej web stránke :
Toto je verzia, ktorú až tak neodporúčam pre tých, čo iba začínajú. Museli by ste mať naozaj veľmi silnú web stránku s vysokou návštevnosťou, aby ste z toho niečo mali. Napríklad Google Ad Sence, či Etarget sú reklamy, ktoré umiestnite na svoj web a keď niekto klikne na reklamu, tak sa vám pripíše nejaká suma. Je to ale radovo pár centov a preto musíte nazbierať veľa preklikov. Ak by vás napadlo, že tú reklamu sami vyklikáte, tak sa mýlite, lebo je to ošetrené, aby sa to nedalo robiť.
Radšej sa pustite do podnikania, ak chcete začať naozaj zarábať.

Ak nemáte vlastnú web stránku:

Ak si chcete privyrobiť, ale nemáte vlastnú web stránku, tak môžete:

1. písať PR články pre externé firmy, stačí zadať do Google hľadáme copywritera, alebo môžete osloviť firmy, že píšete PR články a či nehľadajú niekoho. Ak sa nedáte odradiť pri prvých negatívnych odpovediach, tak určite uspejete.

Buďte v žiadostiach príjemný a nepíšte stroho, používajte diakritiku.

Ako to nerobiť:

Dobrý deň, píšem PR články, nemáte záujem? Podpis.

Otrasné. Niekedy nám niekto takto napíše podobným štýlom, ak niečo ponúka, či hľadá, tak slušne odpoviem, ale nemám záujem.

Čoho sa držte:

1. Hlavne sa predstavte. Dobrý deň, volám sa …
2. Napíšte, že vás to baví. ..veľmi rada píšem články, je to môj koníček popri zamestnaní…
3. Pridajte nejaké recenzie, nemusíte spomínať konkrétne firmy.
4. Ak vám nik neodpovedal do týždňa, tak sa kľudne pripomeňte, ja niekedy omylom zmažem e-mail, lebo nám chodí veľa pošty od dodávateľov a veľa z toho je zbytočné, tak to mažem a nechtiac vymažem aj to, čo som nechcel. A som rád, ak sa niekto pripomenie.
5. Odpovedajte rýchlo, tak dáte o sebe vedieť, že reagujete pohotovo.

Ebook ZDARMA: Tajomstvá podnikateľa

Chcete vedieť, čo sa skrýva za úspešnými na internete? Čo robia tí podnikatelia, ktorým to funguje lepšie na internete, ako ostatným?

Komentáre