0903 664 014
peter@sorger.sk
Po - Pia 8:00 - 15:30

Práca, ktorá ma baví a napĺňa

V práci trávime väčšinu času svojho života a pri tom väčšina ľudí robí to, čo ich vôvec nebaví a nenapĺňa. Pretože mnohí sa ani nezamyslia poriadne, že čo by v živote chceli robiť. Sťažujú sa na všetko možné, ale neurobia nič preto, aby to zmenili.

Einsteinova teória bláznovstva:
Robiť stále to isté a očakávať iné výsledky.

Ak patríte medzi túto väčšinu a chcete to zmeniť, tak začnite konať, lebo žiadny deň nevrátite späť a čím skôr to dosiahnete, tým skôr môžete byť spokojnejší a šťastnejší.

Ak to chcete zmeniť, tak si uvedomte, že musíte začať u seba.

Nie som ovca, ktorá čaká kým ju pastier zabije. Ale som lev a s ovcami odmietam hovoriť, kráčať a spať. Nebudem počúvať tých, ktorí nariekajú a vzlykajú, pretože táto choroba je nákazlivá. Nech sa pripoja k ovciam. Mojim osudom nie je neúspech. Vytrvám, pokiaľ neuspejem.
(Úryvok z knihy, Najväčší obchodník na svete, Og Mandino)

Čo preto urobiť?

Sadnite si v kľude a zamyslite sa, že čo by ste chceli naozaj robiť. Pretože mnohí to ani len netušia.
Ak viete, aká práca by vás napĺňala, ale myslíte si, že na to nemáte preto, že nemáte potrebné vzdelanie, tak nezúfajte. Veľa ľudí robí nakoniec v živote iné, ako sa vyučili, či vyštudovali.

Nemôžete opustiť terajšie zamestnanie z rôznych dôvodov? Taktiež nezúfajte. Ak musíte živiť rodinu, či splácať požičané peniaze, tak pravdaže hneď neukončite pracovný pomer. Aj keď ja som to tak urobil, lebo som videl, že čím neskôr odídem, tým neskôr môžem začať zarábať iba na seba a dosiahnuť to, čo chcem. Mzdu som mal rovnakú každý mesiac, tak šanca zvýšiť si životnú úroveň bola minimálna, stále by som bol na tom istom. Odišiel som zo zamestnania a veril som, že niečo vymyslím.

Nech už je to čokoľvek, tento blog je hlavne o tom, ako začať pracovať cez internet, takže Vám treba jedine počítač a pripojenie k internetu.

Ten kto chce niečo zmeniť, tak musí proste niekde začať.

Ako začať

Začnite postupne.
Nechcite všetko hneď.
Buďte trpezlivý. Mne pomáhal a pomáha v ťažších chvíľach výrok: „Trpezlivosť a čas zmôžu viac, ako sila a vášeň„. Netrpezlivosť celkovo v živote človeka narobí veľa zbytočných starostí.

Pripravte sa na zmenu tak, že ešte popri zamestnaní si vybavíte napríklad živnosť, či s.r.o.. Pripravte si web stránku. Texty na web stránku si môže niekto robiť aj vo svojej práci, ak ste napríklad nočný vrátnik a podobne. Alebo skoro ráno pred nástupom do zamestnania, alebo večer pred spaním, miesto pozerania televízie.

Ak by ste ukončili pracovný pomer a až tak začali, tak môžete prísť na to, že príprava vám zaberie veľa času a úsilia. Nakoniec sa môže stať, že kvôli tomu, že miniete všetky úspory, budete musieť nastúpiť naspäť do zamestnania. Preto je podľa mňa lepšie a istejšie, to neurobiť tak radikálne.

Ak ste sám a bývate napríklad u rodičov, že máte z čoho žiť, kde bývať a má vás kto podporiť, tak pravdaže sa môžete pustiť do zmeny hneď. Napríklad tak, že opustíte zamestnanie, ktoré vás nebaví a pustíte sa výhradne do toho, čo vás baví.

Staňte sa odborníkom vo svojom obore

Ja som to robil tak, že som vstával ráno o piatej a učil som sa z kníh a internetu, ešte kým som šiel do zamestnania. Takisto, keď som sa vrátil zo zamestnania, tak som robil SEO a spúšťal reklamu niektorým firmám, v čom mi pomáhala i moja manželka, tým že písala texty a registrovala stránky do katalógov.

Vždy keď som v živote chcel niečo vedieť, tak som sa najprv učil z kníh. Napríklad som nevedel, ktorí majster hovorí pravdu pri stavbe penziónu, tak som si nakúpil odborné knihy, išiel som na školenie Baumit a Rigips.

Učte sa, zdokonaľujte sa, absolvujte kurzy. Čítajte knihy, čítajte články na internete, pýtajte sa na skúsenosti tých, čo majú skúsenosti s internetom.

Nie je nič lepšie, ako sa učiť od druhých. Ja osobne mám skúsenosť, že naživo na školení je to jednoducho najlepšie. Naživo sa môžete opýtať niečo, čomu ste nerozumeli a tak sa rýchlejšie pohnete ďalej. Výborné školenia sú aj cez Skype, či iné nástroje na telefónovanie cez internet.

Najdôležitejšie

Najdôležitejšie je proste začať. Nevyhovárajte sa, že teraz ešte musíte dotiahnuť to, či ono. Ak to budete odkladať, tak sa môže stať, že sa do toho nakoniec nikdy nepustíte.
Choďte krok za krokom. Nechcite byť hneď najlepší vo svojom podnikaní.
Nepozerajte na konkurenciu, ktorá zarába oveľa viac a pri tom podniká v tej oblasti možno 10 rokov. A vy by ste ich chceli predbehnúť hneď na začiatku.
Nepočúvajte tých, čo vás chcú odradiť.

Ebook ZDARMA: Tajomstvá podnikateľa

Chcete vedieť, čo sa skrýva za úspešnými na internete? Čo robia tí podnikatelia, ktorým to funguje lepšie na internete, ako ostatným?

Komentáre