fbpx
0903 664 014
peter@sorger.sk
Po - Pia 8:00 - 15:30

Prečo potrebujete mať fakt dobrý web?

Webová stránka je výklad vášho podnikania a zároveň ten najlepší zamestnanec na svete – dobre nastavený web pre vás pracuje 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku.

Je veľmi zaujímavé sledovať, aké veľké množstvo podnikateľov investuje peniaze do rekonštrukcie prevádzky, do nájmu alebo tovaru, ale svoju webovú stránku dajú urobiť známemu alebo študentovi – aby na tom ušetrili. Za pár eur potom získajú stránku, ktorá má množstvo chýb a je urobená doslova na kolene.

Mám rád príslovie „Za málo peňazí málo muziky“ a tu to naozaj platí. Nezabúdajte, že webová stránke je častokrát prvý (a jediný) kontakt s klientom – pokiaľ sa na nej nenájde všetko potrebné a nebude nastavená správne, môžete mať aj ten najlepší produkt na svete – málokto si ho kúpi. 

Webová stránke je často váš prvý kontakt s klientom – pokiaľ sa na nej nenájde všetko potrebné a nebude nastavená správne, môžete mať aj ten najlepší produkt na svete – málokto si ho kúpi. 

Ako si aj začínajúci podnikateľ môže vytvoriť kvalitný web?

Pri tvorbe webovej stránky ide o investíciu, z ktorej budete ťažiť dlhé roky. Právom si teda zaslúži dostatok pozornosti. Ako to ale vyriešiť, keď najmä v začiatkoch podnikania nie je dostatok prostriedkov na zaplatenie drahej webovej stránky na mieru?

1) Využite otvorené systémy na tvorbu webových stránok, najznámejším je určite WordPress. Pomocou šablón a základných návodov dokáže dostatočne dobrý web vytvoriť aj laik. A za veľmi priaznivé ceny.

2) Vyhraďte si dostatok času na štúdium a skladanie webu metódou pokus – omyl. Táto možnosť je pre vás zaujímavá v prípade, že nie ste pod časovým tlakom a máte aspoň základné technické zručnosti. Nie je to ale univerzálna rada ako si postaviť kvalitný web. To, čo by šikovný programátor zvládol vytvoriť za týždeň vám potrvá niekoľko mesiacov. Nevraviac o tom, že výsledok vašej práce je neistý, kým pri programátorovi získavate okamžite istotu, že výsledná webstránka bude spĺňať základné kvalitatívne parametre. Zvážte si, či to nie je pomer, za ktorý sa oplatí priplatiť. Nebojte sa ostatným ľuďom platiť za prácu, v ktorej sú lepší ako vy.

Nebojte sa ostatným ľuďom platiť za prácu, v ktorej sú lepší ako vy.

Keď s ich pomocou dokážete vytvoriť niečo ziskové, začína platiť jednoduchá matematika: čím viac investujete, tým viac zarobíte.

Predstavte si, že máte systém, ktorý vás síce stojí napríklad 5 00 €, ale dokáže vám zarobiť 6 00 € = ste 100 € v pluse. Ak je raz niečo ziskové, je jedno koľko vás to stojí – čím viac do toho dáte, tým viac zarobíte.

Toto je základný mechanizmus, ktorý je výhodné si osvojiť. Najmä v začiatkoch podnikania môžete mať rešpekt pred investovaním väčšej sumy. Je to úplne prirodzené.

V mojich tréningoch preto ľudí učím, ako si postaviť dobrý web za pár eur a dokázať s ním skvelé veci. Väčšinu menších podnikaní je možné postaviť na systémoch s predpripravenými šablónami.

Vďaka môjmu dlhoročnému online podnikaniu som mal a mám veľké weby vytvorené programátormi i weby malé, pre menšie podnikania. Pomáhal som množstvu malých i veľkých podnikateľov s tým, ako úspešne predávať na internete. Mám skúsenosti i čísla. Dokážem vás celým procesom bezpečne previesť. A viem vám povedať dôležité chyby, ktorých sa musíte vyvarovať.

Ebook ZDARMA: Tajomstvá podnikateľa

Chcete vedieť, čo sa skrýva za úspešnými na internete? Čo robia tí podnikatelia, ktorým to funguje lepšie na internete, ako ostatným?

Komentáre